«آموزشکده فنی و حرفه‌ای دولتی» در آبادان راه‌اندازی می‌شود

فرماندار ویژه آبادان از ابلاغ مجوز راه‌اندازی «آموزشکده فنی و حرفه‌ای دولتی» در این شهر خبر داد.

اروند امروز؛ عزیز الله شهبازی ظهر سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه توجه به حوزه کارآفرینی یکی از وعده‌های نمایندگی دولت در آبادان بود، گفت: در این شهر منهای صنعت نفت به‌جز دانشکده علوم پزشکی، دانشگاه دولتی دیگری در آبادان نداشتیم که خوشبختانه با پیگیری‌های انجام‌شده توانستیم مجوز تأسیس و راه‌اندازی آموزشکده فنی و حرفه‌ای را در این شهر دریافت کنیم.

وی بابیان اینکه موضوع پیگیری انجام این کار از سال ۹۳ آغاز شد، افزود: با توجه به وجود صنایع نفت، پتروشیمی، بنادر، منطقه آزاد اروند و حتی شهرک‌های صنعتی، لزوم راه‌اندازی چنین آموزشکده‌ای در جهت تربیت نیروهای متخصص موردنیاز به‌طورجدی احساس می‌شد.

به گفته شهبازی در زمان حاضر بیش از ۵۰۰ دانشجوی آبادانی در آموزشکده‌های فنی سراسر کشور مشغول تحصیل هستند.

فرماندار آبادان اظهار کرد: در ۱۶ آذرماه سال جاری پس از طرح این درخواست در سازمان گسترش دانشگاه‌های کشور، با تأسیس و راه‌اندازی آموزشکده فنی و حرفه‌ای آبادان موافقت شد و بر این اساس از سال تحصیلی ۹۶ و ۹۷ و از طریق کنکور سراسری نسبت به پذیرش دانشجو در این آموزشکده اقدام می‌شود.

شهبازی تصریح کرد: بر اساس نیازسنجی انجام‌شده در رشته‌هایی همچون مکانیک، فلزکاری، جوشکاری، رایانه، الکترومکانیک، دریانوردی، کشتی‌سازی و تعمیر لنج، امکان پذیرش دانشجو در رشته‌های یادشده در این آموزشکده وجود دارد.

فرماندار آبادان با اشاره به امکان جذب بیش از ۴۰۰ دانشجو در این آموزشکده گفت: ظرفیت جذب دانشجو از شهرهای خرمشهر، شادگان و ماهشهر در این آموزشکده وجود دارد.

شهبازی با ابراز خرسندی از فراهم شدن شرایط تأسیس  و راه‌اندازی این دانشکده که حاصل پیگیری‌های مجدانه فراوانی است، افزود: از منطقه آزاد اروند، پالایشگاه، پتروشیمی، شرکت شهرک‌های صنعتی، بنادر و سایر ادارات شهری می‌خواهیم تا در راستای کمک به رشد و توسعه فضای کسب‌وکار در شهر، نیازهای خود در بحث نیروی انسانی را از این آموزشکده تأمین کنند.

وی  با اشاره به تحمل سختی‌های فراوان از سوی جوانان آبادانی ازجمله طی مسافت‌های فراوان برای فراگیری علوم مختلف در سایر آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌های کشور اظهار کرد: بر اساس دین فراوانی که نسبت به جوانان آبادانی داریم با جدیت بیشتری به دنبال راه‌اندازی این آموزشکده بودیم که پس از اخذ مجوز فضایی معطل‌مانده در مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای آبادان واقع در ایستگاه ۱۱ را به این امر اختصاص دادیم که فراهم‌سازی کلاس‌ها و آزمایشگاه‌های مجهز، خوابگاه و رستوران از دیگر اقدامات خواهد بود.

شهبازی بابیان اینکه به‌رغم شرایط بد اقتصادی یکی دیگر از وعده‌های دولت تدبیر و امید در آبادان محقق شد که ساختار این آموزشکده برای آیندگان باقی می‌ماند.

به گفته وی این آموزشکده فعالیت رسمی خود را از سال تحصیلی آِینده و با جذب دانشجوی مرد آغاز می‌کند و برای آموزش بانوان نیز در آینده برنامه‌ریزی می‌شود.

فرماندار آبادان بابیان اینکه ۲۵ هکتار از اراضی کشاورزی این منطقه در قالب طرح موسم به مقام معظم رهبری به مساحت ۲۵ هکتار بایستی به زیر کشت برود، گفت: در این رابطه نیز باتربیت نیروی متخصص در رشته کشاورزی می‌توان گام‌های بهتر، مؤثرتر و علمی‌تری برداشت.

/ 1 نظر / 39 بازدید
وبسايت اصفهان من بزرگترين نيازمنديهاي رايگان کشور

خوشحال ميشم به منم سر بزني! يک سيستم وبلاگ دهي جديد را باش آشنا شدم امکانات خوبي داره اونجا هم ميتوني وبلاگ بزني پارس بلاگ دات ايکس واي زد parsblog دات ايکس واي زد parsblog دات xyz [گل][گل] -------------------------------حالا چند تا آگهي بازرگاني-------------------- تبديل وب لاگ شما وبلاگنويس محترم به يک وب سايت با کمترين هزينه هاست رايگان يک ساله هديه من به شما شما فقط هزينه ثبت دامين مورد نظر خود را براي يک سال بدهيد و هاستينگ رايگان داشته باشيد براي کسب اطلاعات بيشتر با اي دي من در تلگرام مکاتبه کنيد @updap -------------------------------------------- بزرگترين آپلود سنتر براي ايرانيان امکان کسب در امد روزانه از تعداد دانلود فايل هاي شما همين الان با مراجعه به وب سايت زير اکانت خود را بسازيد updap دات کام آپ دپ دات کام ---------------------------------------------------------- يک سايت رايگان براي ارسال آگهي هاي شما بزرگترين سيستم نيازمنديهاي رايگان ايران همين الان آگهي خود را منتشر کنيد esfahan.me